Spółki Komandytowe objęte podatkiem CIT od 2021?

 18 listopada 2020 |  0

Jeśli Ministerstwo Finansów dotrzyma terminów podczas pandemii , nowe regulacje zaczną obowiązywać już od 1 stycznia 2021 roku.

Co się tak naprawdę zmieni ?

Warto nadmieni, że obecnie w spółce komandytowej opodatkowany jest jedynie dochód wspólnika z działalności spółki (PIT). Po zmianach, spółka komandytowa w pierwszej kolejności będzie musiała zapłacić podatek od uzyskanych dochodów na takich samych zasadach jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna czy komandytowo – akcyjna, a więc według stawki podstawowej 19% lub 9% jeżeli jej przychód spółki nie przekracza 2 mln euro. To oznacza, że spółka komandytowa zostanie podwójnie opodatkowana.

Co warto zrobić ?

Specjaliści z Biura Księgowo SOLVIS rekomendują dokonanie przekształcenia spółki komandytowej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością .

Większych spółek komandytowych jest zalecany podział na kilka mniejszych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Podkreślić jednak należy, że jest to możliwość, która nie pozwoli im całkowicie uniknąć płacenia CIT ale może spowodować płacenie podatku w niższej wysokości, tj. 9%.

Reasumując propozycja ta dotyczy więc dużych i małych spółek komandytowych, które musiałyby płacić CIT w wysokości 19% czy 9 % plus dodatkowo podatek PIT od wspólników .

Wraz ze Specjalistami z Biura Księgowo SOLVIS dokonasz wszystkich czynności na jednym spotkaniu .

Kategorie: Aktualności | Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

15 lipca 2020 |  0

Co trzeba wiedzieć o usłudze Twój e-PIT?

Usługa Twój e-PIT po raz pierwszy została wprowadzona w zeszłym roku, po to aby w…

Czytaj więcej

25 sierpnia 2020 |  0

Potwierdzanie tożsamości przez Internet – profil zaufany

Chyba każdy z nas chciałby ułatwić i przyspieszyć swoje sprawy w organach administracji publicznej. A…

Czytaj więcej