Spółki Komandytowe objęte podatkiem CIT od 2021?

 18 listopada 2020 |  0

Jeśli Ministerstwo Finansów dotrzyma terminów podczas pandemii , nowe regulacje zaczną obowiązywać już od 1 stycznia 2021 roku.

Co się tak naprawdę zmieni ?

Warto nadmieni, że obecnie w spółce komandytowej opodatkowany jest jedynie dochód wspólnika z działalności spółki (PIT). Po zmianach, spółka komandytowa w pierwszej kolejności będzie musiała zapłacić podatek od uzyskanych dochodów na takich samych zasadach jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna czy komandytowo – akcyjna, a więc według stawki podstawowej 19% lub 9% jeżeli jej przychód spółki nie przekracza 2 mln euro. To oznacza, że spółka komandytowa zostanie podwójnie opodatkowana.

Co warto zrobić ?

Specjaliści z Biura Księgowo SOLVIS rekomendują dokonanie przekształcenia spółki komandytowej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością .

Większych spółek komandytowych jest zalecany podział na kilka mniejszych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Podkreślić jednak należy, że jest to możliwość, która nie pozwoli im całkowicie uniknąć płacenia CIT ale może spowodować płacenie podatku w niższej wysokości, tj. 9%.

Reasumując propozycja ta dotyczy więc dużych i małych spółek komandytowych, które musiałyby płacić CIT w wysokości 19% czy 9 % plus dodatkowo podatek PIT od wspólników .

Wraz ze Specjalistami z Biura Księgowo SOLVIS dokonasz wszystkich czynności na jednym spotkaniu .

Kategorie: Aktualności | Komentarze: Możliwość komentowania Spółki Komandytowe objęte podatkiem CIT od 2021? została wyłączona

Przeczytaj również

26 lutego 2021 |  0

Jak zawiesić działalność gospodarczą w CEIDG? Co trzeba zrobić?

Czasami zdarza się, że prowadzenie własnego biznesu nie przynosi zadowalających efektów. Przedsiębiorca, który zawiódł się…

Czytaj więcej

30 czerwca 2020 |  0

Zwolnienie ze składek ZUS – ostatnia szansa

Tarcza antykryzysowa umożliwia przedsiębiorcom składanie wniosków do ZUS do dnia 30 czerwca 2020 roku, które…

Czytaj więcej