Najważniejsze postulaty Nowego Ładu. Kto ma zacząć się obawiać?

 21 września 2021 |  0

Nowy Polski Ład zakłada wiele rewolucyjnych zmian. Rząd określił 5 najważniejszych punktów programu, który określa obszary społeczno-gospodarcze. Jakie najważniejsze postulaty zawarte są w tym projekcie? Czy przyniosą one pozytywne zmiany? Kto ma zacząć się obawiać? Poniżej więcej informacji.

Główne założenia Polskiego Ładu – czego należy się spodziewać?

Na pierwszy rzut oka, określone zmiany wydają się być interesujące. Jednak w rzeczywistości nie wszystko jest takie kolorowe, jakby się mogło wydawać. Wprowadzane zmiany dla niektórych osób są korzystne lub neutralne, a dla niektórych nieprzynoszące żadnych korzyści. Program będzie obejmować 5 głównych aspektów. Należą do nich:

  • zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia – rząd ma zamiar przeznaczyć 7% PKB na zdrowie. Głównym celem jest osiągnięcie tego poziomu na przestrzeni 6 lat.
  • zostaną obniżone podatki dla osób z niskimi i średnimi zarobkami – rząd ma zamiar zwiększyć kwotę wolną od podatku do 30 000 złotych dla wszystkich pracujących Polaków. Podatki będą niższe dla osób o niskich i średnich dochodach i wyższe dla osób o większych przychodach. Przedsiębiorcy będą musieli płacić także wyższą składkę zdrowotną.
  • wzrosną świadczenia dla emerytów o wysokość podatku. Jednak nie skorzystają na tym wszystkie osoby, ponieważ dodatek otrzymają tylko emeryci, których świadczenia nie przekraczają 2 500 złotych.
  • Nowy Polski Ład ma ułatwić młodym osobom wzięcie kredytu mieszkaniowego. Rząd oferować będzie wkład własny do 100 000 złotych lub dofinansowanie do 160 000 złotych dla rodzin wielodzietnych bądź osób, które korzystają z mieszkalnictwa społecznego. Co więcej, ma zostać wprowadzone prawo, które będzie umożliwiać zbudowanie domu do 70 m² bez żadnych formalności.
  • wsparcie młodych osób, którzy wchodzą na rynek pracy.

Czy Nowy Polski Ład przyniesie pozytywne zmiany? Kto powinien obawiać się przyszłych reform?

Nowy Polski Ład oferuje wiele interesujących zmian. Cały program wyceniany jest na kilkaset miliardów złotych. Ze względu na to, że państwo nie ma środków na realizację tego projektu, to będzie musiał oczywiście skądś pozyskać te pieniądze. Teraz pytanie. Skąd wziąć tyle pieniędzy? Co prawda, rządzący PiS nie podali źródeł finansowania, jednak można domyśleć się, skąd będą pozyskane te środki. Najbardziej stratnymi okażą się przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Czy powinni oni obawiać się nowych reform? Myślimy, że tak, ponieważ nowy rok nie będzie dla nich przyjemnym rokiem. Prowadzenie biznesu w większości przypadków nie będzie opłacalne. Przedsiębiorcy, żeby jakoś utrzymać się na rynku, będą usilnie działać. Na pewno wzrosną ceny świadczonych przez nich usług lub oferowanych przez nich produktów. Niektórzy mogą nawet zamknąć swój biznes… Część z nich może też chcieć przejść z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę z o.o. Kilka zmian oczywiście może przynieść korzyści, no ale niestety nie dla wszystkich. Wnioskując wszystkie informacje, to na ich podstawie można stwierdzić, że sytuacja w kraju nie będzie za ciekawa.

Kategorie: Aktualności | Komentarze: Możliwość komentowania Najważniejsze postulaty Nowego Ładu. Kto ma zacząć się obawiać? została wyłączona

Przeczytaj również

25 sierpnia 2020 |  0

Potwierdzanie tożsamości przez Internet – profil zaufany

Chyba każdy z nas chciałby ułatwić i przyspieszyć swoje sprawy w organach administracji publicznej. A…

Czytaj więcej

18 listopada 2020 |  0

Spółki Komandytowe objęte podatkiem CIT od 2021?

Jeśli Ministerstwo Finansów dotrzyma terminów podczas pandemii , nowe regulacje zaczną obowiązywać już od 1…

Czytaj więcej